Nishkit

Nishkit

Nedir
Nishkit

Sporadik Alzheimer Riski PCR Tanı Testi

Kişilerdeki Sporadik Alzheimer Riskini Analiz Eden İlk Kit!

Nişantaşı Üniversitesi ve Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nin Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde geliştirdiği bir AR-GE ürünü olan Nishkit Sporadik Alzheimer Riski PCR Tanı Kiti, taradığı geniş gen paneli ile kişinin Sporadik Alzheimer hastalığı geliştirme genetik riskini analiz eden ilk kittir.

Nishkit
Nishkit

Sporadik Alzheimer Geliştirme Riskini 0,29-30,2 Kat Aralığında Belirleyebilme!

Nishkit Sporadik Alzheimer Riski PCR Tanı Kiti, 6 farklı genin risk varyantlarını tarayarak kişinin Sporadik Alzheimer geliştirme riskinin ortalama bireylere göre %71 daha az veya 30,2 kat daha fazla olup olmadığını belirler. Kişiler bu testi herhangi bir yaşta alıp, ileride Sporadik Alzheimer Hastalığı geliştirme açısından genetik risk oranlarını öğrenebilirler. Eğer yüksek riskli çıkarlarsa, Sporadik Alzheimer Hastalığı’nda hem genetik hem de çevresel faktörler rol oynadığından, yaşam biçimlerini erkenden değiştirerek ileriki yaşlarda hastalığa yakalanma risklerini düşürebilirler. Bunun yanı sıra klinisyenler de, özellikle erken evrede yaşa bağlı demans ile karıştırılan Sporadik Alzheimer teşhisi konusunda daha doğru tanı koyma olanağına sahip olabilirler.

DNA İzolasyonu Gerektirmez!

Geliştirdiğimiz DNA transfer ve saklama solüsyonumuz(*) ve optimize edilmiş qPCR reaksiyon bileşenlerimiz sayesinde, Nishkit Sporadik Alzheimer Riski PCR Tanı Kiti direkt yanak içi swap örneklerinden de eşdeğer doğrulukla çalışmaktadır. Vakit alan ve kontaminasyon riski taşıyan kan örnekleriyle çalışmanıza artık gerek yok. Tabii ki, eğer laboratuvar rutininizi değiştirmek istemezseniz, kan dahil herhangi bir dokudan izole edilen DNA ile qPCR kitimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

(*)Ayrıca satılır.

2 Saatten Daha Az Bir Sürede Hızlı ve Doğru Sonuçlar!

Yüksek hassasiyetli Taqman MGB probları kullandığı ve DNA izolasyonu aşaması gerektirmediği için >%99 doğrulukta sonuçları hastadan örnek aldıktan sonra 2 saat içerisinde elde edebilirsiniz.

Nishkit

AD

SOYAD

EMAIL

KURUM

MESAJ

Nishkit